...:::PiXFoRuM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
...:::PiXFoRuM:::...

TuRKiYeNıN PaYLaSıM PLaTFoRMu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe

YazarMesaj
By_iNaN
Admin
By_iNaN

Rep Sistemi :
Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe Right_bar_bleue

Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe Empty
MesajKonu: Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe   Panda Titanium Antivirus & Antispyware Türkçe Icon_minitimePaz Kas. 30, 2008 10:23 pm

Programın Adı:
Sürüm - Boyut - Dil:
2006 - 21.8 Mb - Türkçe
Firma:
Panda Türkiye http://www.pandasoftware.com.tr/
Açıklama:
Iste en iyi Virüs tarayicisi ve Güvenlik Duvari paketinin yeni Türkçe sürümü. Daha önceki sürümleri ile oldukça basarili bir grafik yakalayan Panda, 2006 sürümü ile tam olarak liderligi ele almis gözüküyor. Bu sürüm, güvenlik duvari ile birlikte komple bir paket olarak geliyor ve içinde antivirüs yazilimindan tutun, dialer ve trojan önleyicisine kadar hemen hemen tüm koruma araçlari bulunuyor.InnDir Üst Editörü Boslukun Antivirüs Yazilimlari Incelemesi ve YorumuYaklasik 1 aydir internet üzerindeki gerek e-posta yolu ile olan, gerekse web siteleri vasitasiyla yayilan virüslerde gözle görülür bir artis mevcut. Programlarla çokca ugrasan biri olarak benim de virüsler ve truva atlari ile oldukça sorunum oldu. Temizlemek için Norton Internet Security (2004-2005), F-Prot (DOS ve Windows son sürümleri), AVG Antivirüs, Mcafee (Son sürüm) ve Avast Free Edition tarayicilarinin hepsiyle bir deneme yaptim; zaten bir süredir en iyi virüs tarayicisinin hangisi olduguna dair bir test yapma fikrim de vardi. Pandanin bu sürümünü ise rastgele bir aramam sonucunda gördüm ve teste dahil ettim. Iyiki de etmisim, tahmin edeceginiz gibi en iyisi Panda 2006 çikti ve bu sonucu da virüs tarama, temizleme ve sistemi yavaslatip yavaslatmama derecelerine göre degerlendirdim. Alt tarafta Pandanin neden 1. geldigini göreceksiniz, umarim virüslerle sorun yasayan kullanicilarimiza bir yardimi dokunacaktir, saygilarimla.....Neden Panda Titanium Antivirüs 2006 ?* Öncelikle temizleme gücü. (Sistemimdeki W32-Jafoo, Doom ve özellikle sistem dosyalarina saldiran bazi virüsleri SILMEDEN sadece TEMIZLEYEBILEN tek program Panda oldu. Digerleri, bu tarz dosyalar temizlenemez mesaji verip havlu attiklari sirada Panda tümünün temizlendigini bildirdi.)* Çalisan uygulamalari da temizleyebilme (Iste altin özellik bu. Windows XP ve Windows 98de diger TÜMÜNÜN aksine Panda güvenli kipte açilma gereksinimi olmadan üstelik de explorer.exe , icq.exe gibi sistemde aktif olarak çalisan dosyalari da aninda temizleyebildi.)* Tarama Hizi (3 farkli sabit sürücüdeki toplam 150GBlik veri tüm dosyalar ile digerlerinden yaklasik 1 saat önce tarandi.)* Güvenlik duvari (Norton ve McAfee disindakilerde zaten bulunmayan bu ek özellik yine Pandada oldukça hizli ve aktif antivirüs temizligi ile de çok daha üstündü.)* Çalisma hizi (Gelelim en çok sikayet edilen sistem baslangicini etkileme ve aktif çalisirken bilgisayari oldukça yavaslatma sorunlarina; Nortonda bariz bir biçimde olan bu hiz sorunu, McAfeede daha az hissediliyor, ancak yine de Panda ile hem aktif virüs taramasi hem de güvenlik duvari olarak çalismasina ragmen hiz düsüklügünü hissetmiyorsunuz bile, sadece sistem açilis ve kapanisindaki birer dakikalik bir gecikme var, ancak bu kadar güçlü ve sorunsuz bir tarama için bu normaldir diye düsünüyorum. Çalisirken ve internette ise böyle bir yavaslama söz konusu degil.)* Ek özellikler (Iste Pandanin tek zayif yönü. Gerçi kullanicilar için gereksiz özellikler olmayan bir sürüm demek daha dogru olur ancak Norton bu konuda bir adim önde, zira ek olarak popup yani açilan reklam pencerelerini de önleyebiliyor, yine de Pandanin da buna karsilik bir kozu var, o da MSN tarzi sohbet programlari tarama ve korumasi ile Outlook gibi E-Posta istemcilerini tarayabilmesi)* Güncellik (Bu kategoride rakipler hemen hemen ayni. Hepsinin de aylik, haftalik veya günlük güncellemeleri var, ancak sistemimdeki virüsleri TEK temizleyebilen Panda oldugu için bu kategorinin de lideri o sayilabilir)Sonuç : Panda Titanium Antivirus 2006, gerçekten bir numara ve 5 puani degil 10 puani hakediyor hemen her alanda. Özellikle çalisan uygulamalari da silmeden temizleyebilmesi olaganüstü ve daha önceki virüs tarayicilarinda alisik olmadigimiz bir sistematik. Umariz bundan sonraki tüm virüs tarayicilari da hem sistemi yavaslatmaz (ki bu konuda hala bazi eksiklikleri var Pandanin da), hem de çalisan uygulamalari da en az onun kadar iyi temizleyebilirler. Zira karantinaya atmak ya da dosyanin adini degistirip silmek iyi bir antivirüs programindan beklenen özellik degil. Bu test kisisel bir bilgisayarda ve tamamen Editor boslukun kendi çabalari ve yorumlariyla yapilmistir, ancak teste ve yorumlara katilmiyorsaniz en iyisi Virüslerin nasil temizlendigini kendiniz görün, alttaki baglantidan ulasabileceginiz Çevrimiçi Tarama destegi ile programi bilgisayariniza kurmadan da uzaktan tarama yapabilirsiniz. Tavsiyem diger virüs programlari ile temizlenemeyen virüs klasörlerinizi seçip bir deneme yapmak. Böylece Pandanin gücünü siz de evinizde deneyebilirsiniz. Alttaki baglantiya tiklayip açilan sayfadaki "Scan Your PC" tusuna basmaniz yeterlidir.Panda ActiveScan ProProgramin EksileriBilgisayarimdaki tüm virüslü dosyalari silmeden direkt olarak temizledigi için tarama ve güvenlik konusunda bir eksigini ben bulamadim, bu testi de son dönemde oldukça sik yayilan virüsler ve Dialer tarzi programlar ile yaptim. Ancak kanimca diger virüsler ile de sorunsuz koruma ve temizleme saglayacaktir. Ancak her gülün bir dikeni vardir misali Panda da ne yazik ki ücretsiz degil. InnDireceginiz bu sürüm 30 gün boyunca reklamsiz olarak çalismakta ve sadece 1 kereligine güncelleme yapmaniza izin vermektedir. Yine de eger lisansli bir Antivirüs ve Güvenlik Duvari programiniz olsun, yaninda da Ad ve Spyware zararlilarina karsi da korusun istiyorsaniz 35$lik fiyatiyla Panda Titanium Antivirus 2006, oldukça isabetli bir seçim olacaktir. Yeni test ve programlarda görüsmek üzere...Ek : Kaspersky ile yaptigim denemelerde de asagi yukari ayni sonucu aldim, virüs tanima becerisi Kasperskynin büyük bir artisi ancak o da sistem dosyalarina bulasmis virüsleri anlik olarak yani Windowsu güvenli kipte açmadan tam olarak temizleyemiyor; sadece bazilarini silebiliyor. Programi uninstall yapamama sorunu ile 15 kere denememe ragmen karsilasmadim WinXPde. Ayrica yavaslik konusunda da açilis ve kapanista 1er dakikalik bir bekleme yasaniyor hepsi bu. Tabii bu gecikme farkli sistem ve konfigurasyonlarda degisebilir. Benim sistemim P3-750, 512MB RAM, 40-13-8GB Sabit Sürücüler, Geforce FX-5200, Creative Live! Ses Karti, 2 USB ek aygit, PCI Modem ve Avermedia TV Karti.

indir
https://www3.aforumfree.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NOD32 AntiVirus System (Türkçe)
» Super Antispyware
» Pc Tools AntiVirus
» RAV AntiVirus for MSN Messenger